top of page
Szukaj
  • renataolszewska22

🛑 SAMOTNOŚĆ EMOCJONALNA 💚 cz. 8

Odtrącający rodzice sprawiają wrażenie, jakby byli otoczeni murem. Nie są zainteresowani żadnymi emocjami, interakcjami ani bliskością.

Robią co w ich mocy aby unikać kontaktu ze swoim dzieckiem. Jeśli jednak już muszą to zrobić ich postawa jest pełna irytacji.

Taka postawa uczy dziecko że nie należy się do nich zbliżać. Próby wciągnięcia takiego rodzica w jakąkolwiek emocjonalny kontakt kończy się zwykle jego wybuchem złości.


Odtrącający rodzice zdolni są do stosowania przemocy fizycznej do wymierzania kar.


Wykazują wręcz zerową empatię i tolerancję na potrzeby innych osób.

Interakcje z innymi sprowadzają do wydawania rozkazów, wybuchów gniewu lub izolowania się od życia rodzinnego.

Jednak to oni rządzą całym domem, a życie rodzinne kręci się wokół ich życzeń. Wszyscy schodzą im z drogi w obawie przed wybuchami złości.

Przy takich rodzicach łatwo wpaść w pułapkę przepraszania za wszystko, bez mała za to, że się żyje.


Dzieci takich rodziców, odnoszą wrażenie, że rodzic nie byłby szczególnie zmartwiony, gdyby nie istniały !!!


Dzieci odtrącających rodziców w dorosłym życiu uważają się za kogoś gorszego i bezwartościowego. Dominującym ich przekonaniem jest to że potrafią tylko przeszkadzać i irytować. Jako dorośli często mają problem z przezwyciężaniem życiowych trudności, szybko się poddają i wycofują. Mają również ogromne trudności w wyrażaniu swoich potrzeb.

Pomyśl o tym 🤔

Jeśli potrzebujesz wnikliwej i szczerej rozmowy na ten temat .... zapraszam do Renata Olszewska do Klinika Zdrowego Rozsądku 💚💚💚✋

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page