top of page
Szukaj
  • renataolszewska22

🛑 Samotność emocjonalna 💚 cz.19„Przebudzenie”


 Prawdziwe „ja” to świadomość własnej osobowości, myślenia, poznawania.


Koncepcję prawdziwego „ja” sformułowano dawno temu. Niektórzy twierdzą że pogląd powstał kiedy ludzie uświadomili sobie że mają duszę.


Istoty ludzkie zawsze odczuwały obecność autentycznego, wewnętrznego „ja”, które wszystko widzi i wszystkiego doświadcza, lecz zachowuje pewien dystans wobec naszych działań w świecie zewnętrznym.


Właśnie owo „ja” stanowi źródło naszej niepowtarzalnej indywidualności i nie poddaje się wywieranym przez rodzinę naciskom, z których powodu wykształca się nasza pozorna tożsamość.


Wewnętrzne „ja” bywa określane wieloma różnymi określeniami – „prawdziwym ja”, „rzeczywistym ja” lub „źródłowym ja” – wszystkie te nazwy opisują jednak zasadniczo to samo: świadomość wyrażającą najgłębszą prawdę o tym, kim w rzeczywistości jesteśmy.


Możesz wyobrazić sobie prawdziwe „ja” jako nadzwyczaj precyzyjny wewnętrzny system, który dostarcza sobie samodzielnych informacji, popychający ku optymalnemu poziomowi funkcjonowania, rozwoju i energii.


 Doznania fizyczne towarzyszące doświadczaniu prawdziwego „ja” sugerują, że – czymkolwiek ono jest – opiera się na biologicznych uwarunkowaniach naszego organizmu.


Jest źródłem wszystkich naszych instynktownych uczuć i intuicji, włącznie z natychmiastowym, trafnym wrażeniem na temat innych ludzi.


Wahania poziomu energii naszego prawdziwego „ja” mogą pełnić funkcję przewodnika podpowiadającego nam, kiedy obieramy drogę życiową zgodną z naszą prawdziwą naturą.


Gdy żyjemy w zgodzie z naszym prawdziwym „ja”, wszystko wyraźnie dostrzegamy i znajdujemy się w stanie nadzwyczajnego uskrzydlenia (flow !). Koncentrujemy się raczej na rozwiązaniach niż na problemach.


Gdy zwracamy uwagę na nasze autentyczne potrzeby i pragnienia, różne zamierzenia wydają się o wiele łatwiejsze do zrealizowania.


W naszym życiu pojawiają się nagle nowe możliwości oraz ludzie pomagający nam w sposób, o jakim nigdy nam się nie śniło; zaczynamy mieć w istocie „więcej szczęścia”.W dowolnym momencie możesz porozmawiać o tym z #RenataOlszewska w #KlinikaZdrowegoRozsądku 👍✋
4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page