top of page
Szukaj
  • renataolszewska22

💚 SAMOTNOŚĆ EMOCJONALNA 💚


👉 Samotność emocjonalna to uczucie pustki, poczucie życiowego osamotnienia.

👉Samotność emocjonalną odczuwamy wówczas, gdy nie doświadczamy wystarczającej bliskości emocjonalnej w kontaktach z innymi ludźmi.

👉Uczucie to może pojawić się w dzieciństwie, kiedy czujemy się niezauważani pod względem emocjonalnym lub w dorosłości, kiedy utracimy z kimś bliskość emocjonalną. 🙅‍♂️

Wielu dorosłych często boryka się z wieloletnią zależnością od ukochanych ale toksycznych, niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Czują się osamotnieni, zranieni, niedostrzegani. Towarzyszy im poczucie odrzucenia. Choć podejmują wysiłki na rzecz porozumienia z rodzicami, nie przynoszą one żadnego rezultatu. Pogłębia to w nich jedynie poczucie winy i pozbawia poczucia własnej wartości 🤷‍♂️. Odczuwają pustkę i brak bliskości emocjonalnej. Nie mają więzi z kimś, kto ich rozumie, akceptuje, wspiera, kocha, daje bezpieczeństwo, lojalność i troskę, niezależnie od okoliczności. ❤️ Nie jest to ich wina, gdyż będąc dzieckiem, nie mogli wiedzieć, nie mieli narzędzi ani koncepcji żeby rozpoznać brak bliskości emocjonalnej ze strony swojego rodzica. Dostali w spadku dojmującą samotność, wyrwę w duszy, brak poczucia pewności siebie, depresję, zagubienie oraz błędny schemat postępowania.

Poznaj przyczyny twojej samotności emocjonalnej a będzie to pierwszy krok do uzdrowienia i nawiązania bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

Ale o tym przeczytacie w następnym poście 😊👍. https://www.facebook.com/Klinika-Zdrowego-Rozsądku-108082114666077/

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page